Spalio 15 dieną Rudaminos kultūros centro salėje vyko V fortepijono muzikos festivalis „Lenkų kompozitorių kūryba“, skirtas Frederiko Šopeno 210 – oms gimimo metinėms paminėti. Festivalyje dalyvavo Pagirių meno mokyklos 1 kl. mokinys Daniil Veselov (mokyt. Jekaterina Dementjeva) ir 6 kl. mokinė Medeinė Iljetaitė (mokyt. Eufemija Gustaitė). Festivalio dalyviai ne tik įgijo koncertinės patirties, bet ir pasisėmė žinių apie skambėjusių kūrinių kompozitorius, o taip pat turėjo progos pasiklausyti nuostabaus Šopeno kūrinių atlikimo įrašų, atsiųstų iš Varšuvos muzikos mokyklos. Visi festivalio dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir dovanėlėmis.

Jekaterina Dementjeva

Šių metų spalio 10 d. Kazlų Rūdoje įvyko 4-asis respublikinis Rimvydo Žigaičio vaikų ir jaunimo kamerinės muzikos konkursas-festivalis, kuriame dalyvavo vieni drąsiausių Lietuvos jaunųjų muzikantų. Nepabūgę sudėtingų su pandemija susijusių sąlygų ir ypač šaltos kultūros centro salės, jie visgi atvyko ir savo atliekama muzika sušildė visus klausytojus bei komisijos nares.
Atstovauti Pagirių meno mokyklai ryžosi jaunoji saksofonininkė GUSTĖ KLEBAUSKAITĖ (3kl.), kuri ne tik per itin trumpą laiką pasiruošė šiam konkursui, puikiai pagrojo visą programą, bet ir pelnė komisijos simpatijas – mokinė apdovanota specialia nominacija ,,už muzikalumą“!
Gustei scenoje talkino koncertmeisterė Jurgita Umaraitė, o ją paruošė mokytojas Linas Klebauskas.
Džiaugiamės mokinės pasiekimais!
Jurgita Umaraitė

Įrašas paskelbtas temoje Neklasifikuota. Išsisaugokite pastovią nuorodą.