Renginių archyvas 2022 – 2023 m. m.

   

Ką tik nuaidėjo paskutinieji XV nacionalinio Jono Švedo konkurso akordai, užbaigę dvi dienas vykusį gražų ir prasmingą renginį. Konkurse, vykusiame Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, varžėsi gabiausi jaunieji liaudininkai iš visos Lietuvos, groję kanklėmis, birbynėmis, lamzdeliais ir skrabalais.
      Į iškilmingą konkurso uždarymo ceremoniją LMTA didžiojoje salėje sugužėjo tiek klausytojų, kad laisvų vietų pavėlavusiems neliko. Scenoje virtuozinius kanklių pasažus keitė smagūs skrabalų bei lamzdelių garsai, dainingos birbynių melodijos, o garsius žiūrovų aplodismentus – džiaugsmo ašaros. Smagu, kad šiame dideliame būryje jaunųjų muzikantų šypsojosi ir mūsų mokyklos mokinės.
      Atstovauti Vilniaus rajonui šiame konkurse ryžosi dvi Pagirių meno mokyklos mokinės: ELVIRA SKROBAT 2kl. bei PATRICIJA CHVECKOVIČIŪTĖ 7kl. Jaunosios kanklininkės ne tik sėkmingai įveikė pirmuosius du etapus, bet puikiai pasirodė ir trečiajame finaliniame ture.
     ELVIRA apdovanota padėka, o PATRICIJA antrąjį kartą tapo šio respublikinio konkurso LAUREATE! Mergaites konkursui paruošė mokytoja metodininkė RASA MOCKŪNIENĖ, o scenoje talkino koncertmeisterė JURGITA UMARAITĖ.


Jurgita Umaraitė

 

Netradicinė gyvos muzikos pamoka
,,Lietuvių liaudies instrumentai‘‘

         Pavasarišką kovo 16 d. rytą Pagirių gimnazijos 5a ir 5b klasės mokiniai turėjo ypatingą progą dalyvauti netradicinėje gyvos muzikos pamokoje, išgirsti lietuvių liaudies instrumentų skambėjimo tembrą.
            Pamoką suplanavo, parengė ir vedė muzikos mokytoja M. Tamošaitienė, Pagirių meno mokyklos kanklių mokytoja R. Mockūnienė ir akompaniatorė J. Umaraitė. Pamokos metu turėjome svečių: gimnazijos mokytojai ir pavaduotoja. Pamokoje mokiniai aktyviai bendravo, atsakinėjo į klausimus, atliko vieną paruoštą užduotį. Kiekvienas stengėsi užduotį atlikti kuo geriau, nes už gerai atliktą darbą buvo surašyti vertinimai.

         Mokiniai buvo išsamiai  supažindinti su lietuvių liaudies instrumentais, jų skambėjimu ir paskirtimi. Vaikai turėjo puikią progą išgirsti skudučių ir įvairių kanklių skambesį, susipažinti su jų atsiradimo istorija, grojimo būdais ir galimybėmis, o svarbiausia, pamokos pabaigoje mokiniai galėjo prieiti, paliesti ir net pabandyti pagroti kanklėmis ir skudučiais. Vaikų emocijos liejosi per kraštus. Manau, kad daugelis mokinių prie muzikos instrumentų gyvai prisilietė pirmą kartą.  Pasibaigus pamokai, jie niekaip negalėjo atsitraukti nuo instrumentų. Mokiniams buvo leista pasidžiaugti dar ir pertraukos metu.

         Pamokos metu ugdytiniai stebėjo kiekvieną grojančią mokinę (jiems grojo Pagirių meno mokykloje besimokančios kanklininkės ir skudutininkės), jų judesius, klausėsi lietuvių liaudies originalių ir harmonizuotų melodijų, specialiai kanklėms sukurtų bei pritaikytų kūrinių. Visi nespėjome pajusti, kaip greitai pasibaigė pamoka, tačiau galime tvirtinti, kad pamoka pavyko ir turėjo daug naudos.

Milda Tamošaitienė

 

 
 
      Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo  dienos proga, giedrą kovo 9 dienos rytą,  mūsų mokyklos mokiniai koncertavo Antavilių pensionate. Šventiškai šviečiant saulutei, salėje skambėjo įvairių instrumentų, dainų ir melodijų pynė. Savo jautriu muzikavimu jaunieji atlikėjai dalino seneliams nuoširdumą, džiaugsmą, puikią nuotaiką, o už tai sulaukė gausių plojimų ir padėkojimų.
     Šiltais žodžiais mokiniams ir mokytojams tarė ačiū Antavilių personalo darbuotoja Aurelija ir pakvietė dažniau atvykti koncertuoti.
 
 
 
 
 
  Pagirių meno mokyklos mokiniai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną įprasmino koncertu
,,Vytis ir trispalvė“
🇱🇹
     Jaunučių choro ,,Giriukas “ choristai su meile pasveikino visus mokytojus, tėvelius ir bendruomenės narius su kiekvienam iš mūsų brangia švente, iškovota dainuojant. Taip ji buvo 1990 m. vadinama „dainuojamąja revoliucija“. 
Vaikai šventei paruosė muzikines dovanas: Gintarė Mameniškytė, Nora Petrauskaitė, Donatas Rodzevičius skaitė Vytės Nemunėlio eilėraštį ,,Vytis ir trispalvė“. Eva Makutinovič skambino W. Gillock pjesę ,,Mėnulio šviesa“, Augustė Iljėtaitė griežė B. Dvariono Preliudą ir N. Baklanovos ,,Mazurką“. Lukrecija Šventickaitė kankliavo nuotaikingą lietuvių liaudies šokį ,,Duja“, Patricija Chveckovičiūtė įsipynė kaip svečias su J. Švedo ,,Katpėdėlėmis“. Ji priminė visiems, kad kanklės – tai mūsų subtilus lietuviškas styginis instrumentas, kurio skambesys visuomet sugrąžina į lietuviškąsias tradicijas. Viltė Petrauskaitė padainavo G. Savinienės ,,Sniegas Vilniuje“, Julius Šibirkštis saksofonu atliko T. Leiburo ,,Elegiją“ ir C. Mangiaracina ,,Sveika, Mary Lou“ džiaugsmingai nuteikęs publiką, kuri negailėjo plojimų. Tuo tarpu pagrindiniu bendrystės akcentu tapo jaunučių choras „Giriukas“, kuris sugiedojo Lietuvos respublikos himną, R. Martinkėno ,,Kad šalelė būt graži“ bei D. Zakaro ,,Trys šviesytės“. 
      Koncertui mokinius paruošė mokytojai: Janina Pamarnackienė, koncertmeisterė Jurgita Umaraitė, Kšyštof Markevič, Rasa Mockūnienė, Vilija Pranskienė, Judita Ušinskaitė, Linas Klebauskas.
Janina Pamarnackienė
 
 

 

     Kovo 4 d. Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje vykusiame respublikiniame kamerinių ansamblių „Muzikuokime drauge“,  skirtame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, dalyvavo mūsų mokyklos klamerinis ansamblis: Ema Bučelytė (bendrasis fortepijonas), Kristupas Butkus (trombonas) ir Emiliana Skrobat (fleita). Mokiniai pelnė diplomantų vardą! 
      Ansamblį paruošė mokytojai: Diana Encienė, Valdas Stanaitis bei Ernesta Vauraitė.

 

      Alytaus r. meno ir sporto mokykloje vykusiame XII Lietuvos jaunųjų atlikėjų konkurse „Linksmoji polkutė“ Motiejus Pranevičius apdovanotas DIPLOMU.

     Mokytojas Jevgenij Vorona, koncertmeisterė Diana Encienė.

 

     Vasario 24 dieną Pagirių meno mokykloje vyko styginių instrumentų ir akordeono skyriaus moksleivių ETIUDŲ FESTIVALIS. Šiais metais festivalio organizatoriai galėjo pasigirti ne tik aktyviu mokinių dalyvavimu, bet ir gausiu susirinkusių klausytojų būriu. Mokiniai atliko per kelis mėnesius išmoktus ir ištobulintus etiudus. Kiekvienas dalyvis buvo apdovanotas padėkos raštu.

      Nuoširdžiai sveikiname mokinius ir linkime sėkmės ateities pasirodymuose!

Klaudija Indriliūnaitė

 
 

 

Sveikiname su Vasario 16-ąja- Lietuvos Valstybės atkūrimo diena! Šios ypatingos dinos proga Pagirių meno mokyklos dailės skyriaus mokiniai kartu su mokytojais Renata Utovka ir Pavel Bota, paruošė kūrybinių darbų parodą.

 

Gera, kai atostogos prasideda įdomiai!

Išvyka į Vilnių ir nuostabūs įspūdžiai, pažiūrėjus virtualios realybės filmą „Angelų takais“.

Fortepijono skyriaus mokiniai su savo mokytoja Jekaterina Dementjeva.

 

II –ASIS METODINIS PRAKTIKUMAS RUDAMINOS MENO MOKYKLOJE

      Vasario 14 d. jaukioje Rudaminos meno mokyklos konferencijų salėje įvyko II-asis metodinis praktikumas, kuriame Vilniaus rajono fortepijono metodinių grupių mokytojai dalinosi savo pedagogine patirtimi bei įžvalgomis. Jau tradiciniu tapęs renginys sulaukė gausaus būrio dalyvių – tiek mokytojų, tiek ir jų mokinių. Šį sykį renginio tema buvo – „ Aktualiausi mokymo aspektai fortepijono pamokose“.
      Pagirių meno mokyklos mokytoja Eufemija Gustaitė šiame forume pristatė dvi savo 8-os klasės mokines – Viktoriją Raščiauskaitę, pagrojusią J. Haydno Sonatą D-dur ir Medeinę Iljeitaitę, atlikusią F. Poulenco Valsą.
     Mokytoja Diana Encienė kolegoms pateikė pranešimą „Lietuviško repertuaro paieškos: Vitalijus Neugasimovas ir jo „Piano sketches“.
      Mokytojas Kšištof Markevič supažindino kolegas su džiazo pasauliu: „Džiazinės muzikos integravimas į
fortepijono pamokas“.
     Dėkojame Rudaminos kolegėms už kvietimą ir jaukią bei svetingą atmosferą!

Diana Encienė

 

    Vasario 13 d. Pagirių meno mokykloje svečiavosi Elektrėnų meno mokyklos mokytoja metodininkė Ona Navickienė su savo mokiniais Veronika ir Pijumi,  metodiniame – praktiniame  seminare „Pradedančiųjų pianistų ugdymo aktualijos“. Viešnia pristatė kompozitorės O.Krut kūrinius, taip pat supažindino seminaro dalyvius su I.Mints darbo metodikos ypatumais. Jaunieji pianistai noriai demonstravo, kaip mokosi ir ką jau išmoko su mokytoja  „Hello piano“ rinkinukų dėka ir kaip lavina klausą ir ritmo pojūtį klaviatūros – kilimėlio pagalba.  Pagirių meno mokyklos mokytoja Jekaterina Dementjeva skaitė pranešimą apie mažųjų pianistų motyvaciją, kuriame aptarė pradinių klasių mokinių motyvacijos ypatumus bei ją įtakojančius veiksnius.

 

     Šių metų vasario 9 d. 16 val. Pagirių meno mokyklos salėje įvyko koncertas ,,Kokia nuostabi, Lietuva esi…“, skirtas vasario 16 d. paminėti, kuriame pranešimą skaitė Vilniaus Universiteto prof. dr. Albinas Bagdonas. Po pranešimo Vilniaus Pagirių meno mokyklos jaunių choras ,,Bijūnėlis“ visus pasveikino su Lietuvos Valstybės atkūrimo švente ir sudainavo tris dainas:  Kipro Mašanausko, aranžuotė Leonido Abario ,,Lietuva”;  Donato Zakaro ,,Būtasis dažninis ruduo”; Algimanto Raudonikio, aranžuotė Arūno Pikšrio  ,,Vilniaus rytas“.  Chorui akompanavo Jurgita Umaraitė, elektrine gitara improvizavo Klaudija Indriliūnaitė, būgnais pritarė Kšištof Markevič, dirigavo choro ,,Bijūnėlis” meno vadovas Arūnas Pikšrys.

Arūnas Pikšrys

 

Sveikiname mielas kanklininkes Elvirą Skrobat (II kl.) ir Patriciją Chveckovičiūtę (VII kl.) XV nacionaliniame Jono Švedo konkurse tapusiomis II turo laureatėmis! Džiaugiamės kartu ir linkime sėkmės III-jame, paskutiniame šio konkurso ture.

      Mokytoja Rasa Mockūnienė ir koncertmeisterė Jurgita Umaraitė.

 

 

Spalvingasis “Žvėrių karnavalas“

     Vasario 4d. Vilniaus muzikos mokykloje Lyra vyko fortepijono muzikos festivalis „Žvėrių karnavalas“. Nuo pat ryto rinkosi vaikai, pasipuošę įvairiais žvėrelių, paukštelių, vabzdžių ir tropinių gyvūnų kostiumais. Dalyvių buvo išties nemažai – virš 50 jaunųjų artistų. Tame tarpe ir mūsų mokyklos auklėtinė – AUSTĖJA PUKINSKAITĖ (mokytoja Dalia Eidukienė).

      Džiugu, kad nauji patyrimai praturtina, skatina tobulėti ir judėti pirmyn!

Dalia Eidukienė

 

 Sausio 30 d. 16.00 val. Pagirių meno mokyklos salėje vyko tradicinė Edukacinė Ritmo šventė „Senieji Vilniaus stogai“ , šiemet ją skyrėme Vilniaus 700 metų jubiliejui. 

 

     Edukacinė Ritmo šventė, tai viena iš galimybių ugdyti jaunųjų muzikantų ritmo pojūtį, o kartu ir laisvės bei pasitikėjimo savimi jausmą muzikuojant. O muzikavimo bendrystė suteikia didžiulio džiaugsmo. 
     Įspūdžiais apie šventę dalinosi mano mokinė Saulė: buvo labai smagu ir linksma, nors šventė tęsėsi 1,5 val., bet visai neprailgo, nes turėjome atidžiai klausytis, plojome, trepsėjome, spragsėjome ir visi muzikavome kartu, kad taip dažniau, o ekrane besikeičiantys spalvingi Vilniaus vaizdai skaidrėse, dar labiau kėlė nuotaiką, džiugino širdis. 
     Skambėjo lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai, keitėsi ritmai, metrai, tempai, kūrinių formos, žanrai… įvairios ritminės užduotys, net teko spragsėti liežuviu! Liejosi įvairios dainos (M. Vaitkevičiaus Senieji Vilniaus stogai, A. Raudonikis Vilniaus rytas , A. Kalinow Walc Wilenski ir kt.).  
     Dainavo solistai: Matas Bacevičius, Sara Eva Šnigirevič, Nora Petrauskaitė, Karina Milevskaja, Viltė Petrauskaitė, Paulius Butkus, Mėta Bacevičiūtė, duetai:  Mėta ir Matas Bacevičiai, Arina Pekoriūtė ir Gintarė Mameniškytė, Laura Voišnis ir Karolina Ceiko, jaunių choras „Bijūnėlis“, populiariosios muzikos choras ir solistai: Arnas Valūnas, Aleksei Medvedev, Daniil Veselov. 
     Grojo: Julius Šibirkštis, Juzef Jakšta, Motiejus Pranevičius, Emiliana Skrobat, Agnieška Zacharka, skudučių ansamblis, Gabija Mameniškytė, Yelizavieta Zinchenko, Modestas Pieviškis, pučiamųjų instrumentų orkestras, Kšištof Markevič(būgnais). 
      Mokinius ruošė ir sugalvojo visai salei įvairias ritmines užduotis, mokytojai:  Rasa Mockūnienė, Judita Ušinskaitė, Vilija Pranskienė, Ernesta Vauraitė, Linas Klebauskas, Jevgenij Vorona, Ričardas Katkevičius, Elžbieta Oleškevič-Ščiglo, Arūnas Pikšrys, Valdas Stanaitis, Nijolė Čičinskienė, Diana Encienė, Jurgita Umaraitė, Kšištof Markevič. Šventę vainikavo mokyklos direktorės padėkos, kurias  visiems dalyviams ir mokytojams įteikė direktorės pavaduotoja Elžbieta Kristina Karalkevič.
      Dėkoju visiems šventės rengėjams ir dalyviams už gražią kūrybinę bendrystę ir iki kitos Ritmo šventės.
 
 
 
 Sausio 25 dieną meno mokyklos jaunučių choras “Giriukas“ po ilgos pertraukos grįžo koncertuoti į Pagirių vaikų darželį „Pelėdžiukas“, kuris ne tik atsinaujinęs, išgražėjęs, bet ir švenčiantis 40-ies metų jubiliejų. Šios garbingos sukakties proga mūsų mokyklos jaunieji muzikantai padovanojo savo nuotaikingą ir spalvingą koncertą. Mažieji klausytojai išgirdo Kalėdinių giesmių pynę, susipažino su fleitos, saksofono ir senovinių kanklių garsais, o koncerto pabaigoje kartu su visais choristais padainavo labai smagią dainelę „Trys švieselės“. Visiems taip patiko skambanti muzika, kad atlikėjai turėjo kai kuriuos kūrinius pakartoti net po kelis kartus!! 
      Choro vadovė Janina Pamarnackienė ne tik ruošė mokinius, jiems dirigavo, bet ir labai smagiai ir betarpiškai pravedė koncertą. Mokiniams akompanavo ir juos scenoje drąsino koncertmeisterė Jurgita Umaraitė. 
     Kas gali būti smagiau, kaip grįžti koncertuoti į Pagirių vaikų darželį „Pelėdžiukas“, kuriame esame visuomet laukiami ir mylimi!
 
Jurgita Umaraitė

 

Koncertas „MUZIKINIS TILTAS LIETUVA – ITALIJA“

     Sausio 21 d. Pagirių meno mokyklos salėje muzikos garsais keliavome po platųjį pasaulį, įvairius amžius, muzikos stilius. Kelionėje mus vedė mokytojo Lino Klebausko (saksofonas) ir Dainiaus Kepežinsko (fortepijonas) įdomus ir puikus muzikavimas. Po aplankytų kraštų grįžome namo ir koncerto pabaigoje klausėmės 21 amžiaus lietuvių kompozitorių kūrybos.

     Džiaugiamės mūsų mokyklos mokytoju Linu Klebausku, kuris savo muzikavimu džiugina ne tik mus, bet ir Italijos klausytojus.

Rasa Mockūnienė

 

   Sausio 18 d. Pagirių meno mokyklos salėje skambėjo kanklių ir violončelės muzikos garsai. Tą vakarą, susirinkusiems tėveliams, koncertavo mokytojų Danguolės N. Životkevičienės ir Rasos Mockūnienės moksleiviai. Jauniems atlikėjams jautriai akompanavo koncertmeisterė Jurgita Umaraitė. Nutilus paskutiniams muzikos garsams ir gausiems plojimams visi dalyviai sustojo nusifotografuoti bendrai nuotraukai.

     Dėkojame tėveliams už puikius vaikus, o moksleiviams linkime sėkmės keliaujant po nuostabią ir įdomią muzikos šalį!

Rasa Mockūnienė

 

Pirmasis Pagirių meno mokyklos 2023 metų koncertas

Jau sausio 6d. Pagirių meno mokykloje įvyko saksofono klasės koncertas – pasibuvimas
„Trys Karaliai neša žinią“.
Koncertаs prasidėjo sakralinėmis mintimis – kokią žinią mums šiandien neša Trys Karaliai. Salėje buvo juntamas sentimentalus jaudulys, nes mokiniai ruošėsi koncertuoti savo tėveliams, draugams ir mokytojams. Mokytojas Linas paragino visus jaustis laisvai, šventiškai ir skleisti vieni kitiems gerą, pozityvią nuotaiką. Renginį pradėjo mažiausieji – Julius, Lukas, Tobias ir Sara-Eva, toliau pratęsė vyriausieji – tai Alanas, Gustė, Dominik ir Dovydas. Visi pasirodė puikiai, grojo muzikaliai ir išraiškingai, sulaukė gausių aplodismentų. Saksofonininkams akompanavo koncertmeisterė Jurgita Umaraitė. Renginį vainikavo saksofonų ansamblis bei mokytojų – Jurgitos ir Lino – duetas.

Prasmingai praėjusi šventė visada suteikia polėkio naujiems darbams…

Linas Klebauskas

 

     Gruodžio 22 d. vakarą Pagirių meno mokyklos salėje šurmuliavo jaunieji pianistai bei juos išgirsti panorėję klausytojai. Fortepijono skyriaus mokytojai su savo mokiniais paruošė nuotaikingą programą, kurioje buvo galima išgirsti įvairių epochų bei stilių muziką – nuo baroko, romantizmo iki nūdienos kompozitorių. 
      Ačiū visiems koncerto dalyviams ir jų mokytojams! 
  Taip pat dėkojame tėveliams už jų pastangas paskatinti vaikus muzikuoti ir bendradarbiavimą! 
Diana Encienė

 

Kalėdiniai sveikinimai

     Jau antrus metus, besiartinant gražioms Kalėdų ir Naujųjų metų šventėms, dailės skyriaus mokytojo Pavel Bota mokinukai mielai piešia ir nuoširdžiai dovanoja atvirutes Antavilių pensionato gyventojams ir darbuotojams. Tikimės, kad šios spalvingos atvirutės suteiks žaismingumo, šventinės nuotaikos, pradžiugins bei paįvairins senelių kasdienybę.

 

       Lietingą gruodžio 20 d. vakarą Pagirių meno mokyklos salėje buvo šviesu. Kalėdinėmis nykštukų kepurėmis pasipuošę tėveliai – toks buvo žiūrovų aprangos kodas  – rinkosi į mokytojos Juditos Ušinskaitės dainavimo klasės mokinių šventinį koncertą – karnavalą. Pirmoje koncerto dalyje padeklamavę eiles bei gražiai, solidžiai padainavę tėveliams ir svečiams, antroje dalyje jaunieji dainininkai užkūrė tikrą karnavalinę fiestą: mokiniai pavirto baltuoju Triušiu, greitaeige Sraige, spalvinguoju Klounu, ryškiąja Papūga, paslaptingaja Gyvate, galingaja Tramdytoja, pasakiškaja Kolombina su kontrastingais Pjero ir Arlekinu, bei išsiblaškėliu Karalium. Dainomis liejosi šmaikštūs palinkėjimai tėveliams, o puikūs pasirodymai buvo palydėti tėvelių ovacijomis.

     Už šiltą ir spalvingą koncertą nuoširdžiai dėkojame dainavimo mokytojai Juditai Ušinskaitei, koncertmeisterei Dianai Encienei ir visiems jauniesiems dainininkams.

Laima Gric

 

   Sveikiname Patriciją Chveckovičiūtę (mokyt. Rasa Mockūnienė, koncertmeisterė Jurgita Umaraitė), tapusia I-os vietos laureate Širvintų meno mokyklos pirmame respublikiniame styginių instrumentų jaunųjų atlikėjų konkurse – festivalyje „VIRPANČIOS STYGOS“!

     SVEIKINAME Pagirių meno mokyklos dainavimo kl. mokytojo metodininko Arūno Pikšrio mokines, sėkmingai pasirodžiusias I-ajame Respublikiniame jaunųjų atlikėjų džiazo ir šiuolaikinės muzikos konkurse “Džiazas vaikams ir jaunimui”, vykusiame Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultete!
AUSTĖJA PUKINSKAITĖ tapo I-os vietos laureate, SARA EVA ŠNIGIREVIČ – III-ios vietos laureatė.
Mokinėms akompanavo koncertmeisterė Jurgita Umaraitė.

 

KALĖDINIAI ANGELŲ SVEIKINIMAI

     Vilniaus r. Pagirių meno mokyklos mokinių Šventiniai linkėjimai kartu su angelais nuskrido į Vilniaus Šilo specialąją mokyklą. Š. m. gruodžio 13 d. jaunieji dailininkai (mokytojas Pavel Bota) pagamino atvirukus ir kartu su šiltais žodžiais dovanojo juos sostinės mokyklos mokiniams. Kiekvienas angelas buvo nupieštas galvojant apie laikotarpį, kai išsipildo norai ir svajonės, kai dovanojamas gerumas ir draugystė.
    Šilo mokyklos mokiniai taip pat sudalyvavo Pagirių meno mokyklos kanklių mokytojos metodininkės Rasos Mockūnienės edukaciniame užsiėmime, kurio metu buvo pristatytas instrumentas, jo atsiradimo istorija, techninės galimybės ir kt. Mokytoja kartu su mokine Patricija Chveckovičiūte atliko skirtingo žanro kūrinius bei pakvietė klausytojus kartu šokti ir dainuoti.
     Meno mokyklos kolektyvas džiaugiasi ir dėkoja už galimybę būti kartu bei skleisti abipusią šilumą Vilniaus Šilo specialiosios mokyklos mokytojoms Jolitai ir Gintarei, mokytojų padėjėjoms bei administracijai.

Świąteczne życzenia aniołów

     Świąteczne życzenia uczniów Szkoły Sztuk Pięknych w Pogirach wraz z aniołami odleciały do Szkoły Specjalnej „Šilo“ w Wilnie. 13 grudnia b.r. młodzi artyści zrobili pocztówki i przekazali je uczniom stołecznej szkoły wraz z ciepłymi słowami. Każdy anioł został namalowany z myślą o okresie, w którym spełniają się życzenia , marzenia oraz obdarza się wzajemną życzliwością i przyjaźnią.
     Uczniowie szkoły „Šilo“ wzięli również udział w zajęciach edukacyjnych, zorganizowanych przez Rasę Mockūnienė, nauczyciela metodyka Szkoły Sztuk Pięknych. Podczas zajęć zaprezentowano instrument kanklės, przedstawiono jego historię, możliwości techniczne itp. Nauczyciel wraz z uczennicą Patriciją Chveckovičiūtė wykonała utwory o różnych charakterach i zaprosiła publiczność do wspólnego tańca oraz śpiewania.
     Kolektyw Szkoły Sztuk Pięknych w Pogirach jest zadowolony oraz niezmiernie wdzięczny nauczycielom Jolicie i Ginterė, pomocnikom nauczycieli, a także pracownikom administracji Szkoły Specjalnej „Šilo“ w Wilnie za możliwość przebywania razem i dzielenia się wzajemnym ciepłem.

 
 
      Š. m. gruodžio 8 d. Pagirių meno mokyklos salėje įvyko solinio dainavimo klasės adventinė vakaronė-koncertas Kalėdų belaukiant“.
     Gausiai susirinkę tėveliai ir artimieji, susėdę prie adventinio vainiko, savo šypsenomis drąsino mažuosius dainininkus, negailėjo šiltų aplodismentų ir dosnių dovanėlių. Prieš koncertą mokytoja N. Čičinskienė pravedė klasės Tėvų susirinkimą, supažindino su  Advento tradicijomis, jų ištakomis. Dainininkams talkino koncertmeisteris K. Markevič.
 
 
 

      Šių metų gruodžio 5d. Pagirių meno mokyklos moksleiviai pratęsė tradiciją ir atvyko koncertuoti į Vilniaus mokytojų namų jaukiąją Baltąją salę.
     Choro ir dainavimo kl. mokytojo metodininko ARŪNO PIKŠRIO jaunieji dainorėliai padainavo po du skirtingo charakterio kūrinius ir buvo apdovanoti ne tik gausiais plojimais, bet ir saldžiomis dovanėlėmis. Jaunių choras ,,Bijūnėlis“ scena dalijosi kartu su Vilniaus mokytojų namų vyrų choru ,,Vytis“ (meno vadovas Deimantas Raščinskis) bei Elektrėnų kultūros centro moterų choro ansambliu Eldija (meno vadovė Greta Garmašaitėhjn).
     Koncerte vienas po kito skambėję įvairių žanrų, skirtingų charakterių bei nuotaikų kūriniai labai gražiai apsijungė į spalvingą muzikinę mozaiką, kurią atlikėjai artėjančių švenčių proga padovanojo klausytojams.
Solistams ir atlikėjams akompanavo koncertmeisterė metodininkė JURGITA UMARAITĖ.

 

 

 Gruodžio 2 dieną  Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokykloje buvo surengtas I respublikinis meno ir muzikos mokyklų XX-XXI amžiaus šiuolaikinės instrumentinės muzikos konkursas ,,Žiemos eskizai”. Virtualiame konkurse dalyvavo apie 150 solistų ir ansamblių iš įvairių šalies meno ir muzikos mokyklų.
     Pagirių meno mokyklos auklėtinė AUSTĖJA PUKINSKAITĖ ne tik sudalyvavo šiame konkurse, bet ir pradžiugino visus I vietos laureato diplomu.
 Nuoširdžiausi sveikinimai mergaitei ir jos tėveliams už palaikymą ir bendradarbiavimą!

Dalia Eidukienė

 

     Šių metų gruodžio 2 d. Rudaminos meno mokykloje įvyko I-asis respublikinis jaunųjų atlikėjų konkursas-festivalis „Melodijos ir ritmai“. Jame dalyvavo net dvylika Pagirių meno mokyklos pažangiausių pučiamųjų instrumentų klasės mokinių. Moksleivius paruošė, vyresnieji mokytojai – Ričardas Katkevičius, Jevgenij Vorona ir mokytojai metodininkai – Valdas Stanaitis bei Linas Klebauskas.
      Džiaugiamės ir didžiuojamės puikiais pasiekimais, laureatais ir diplomantais:
Julius Šibirkštis (I-vieta (saksofonas)), Paulius Butkus (II-vieta (trimitas)), Kristupas Butkus (II-vieta (trombonas)), Vincentas Volungevičius (diplomas (trimitas)), Antanas Vyskupaitis (II-vieta (saksofonas)), Gustė Klebauskaitė (I-vieta (saksofonas)), Emilis Gric (III-vieta (trimitas)), Dominik Magrin (III-vieta (saksofonas)), Dovydas Ovsianik (III-vieta (saksofonas)), Modestas Pieviškis (II-vieta (eufonija)), Dominik Paškel (I-vieta (althornas)), Juzef Jakšta (II-vieta (kornetas)).
     Su moksleiviais kartu muzikavo ir jiems akompanavo koncertmeisterės metodininkės Diana Encienė ir Jurgita Umaraitė.
     Linkime ir toliau siekti aukštų rezultatų, savo muzikavimu džiuginti visus!

     Linas Klebauskas

 

Konkursas-festivalis “Melodijos ir ritmai”

Gruodžio 1 d. naujojoje Rudaminos meno mokykloje šurmuliavo jaunieji pianistai, susirinkę į respublikinį festivalį-konkursą „Melodijos ir ritmai“. Dalyviai iš Vilniaus miesto bei rajono, Alytaus, Šalčininkų, Zarasų, Šiaulių, Kėdainių bei Ukmergės muzikos ir meno mokyklų nekantravo pagroti pjeses garbingai vertinimo komisijai.

     Anksčiausiai konkursą pradėjo patys jauniausi – A ir B kategorijų dalyviai. Beje, šiose kategorijose dalyvių buvo daugiausia! Pagirių meno mokyklos atstovai 2 kl. mokinė Alisa Patašonok ir 3 kl. mokinys Daniil Veselov (mokyt. J. Dementjeva) pelnė III vietos laureatų diplomus.

     Sėkmingai pasirodė ir taip pat buvo apdovanoti ir vyresni mūsų mokyklos mokiniai: V kl. mok. Aleksej Medvedev (mokyt. K. Markevič) gavo II vietos laureato diplomą, VIII kl. mok. Saulė Bučelytė (mokyt. D. Encienė) bei VII kl. mok. Viktorija Raščiauskaitė (mokyt. E. Gustaitė) buvo apdovanotos III vietos laureatų diplomais, o V kl. mok. Kamilė Žilinskaitė (mokyt. D. Encienė) tapo diplomante.

     Labai dėkojame organizatoriams už galimybę dalyvauti!

    Jekaterina Dementjeva ir Diana Encienė

 

     Lapkričio 26 d. vyko nuotolinis metodinis  seminaras muzikos ir meno mokyklų mokytojams 

,,Pedagogų profesinės patirtys muzikinio ugdymo procese”. 

    Seminarą surengė Pagirių meno mokyklos styginių instrumentų ir akordeono metodinė grupė.

 

     Sveikiname Milaną Bojarin (mokytojas Pavel Bota), IV klasės mokinę, laimėjusią II vietą  Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro piešinių konkurse „Rudens peizažas”!

 

     2022 11 19 Vilniaus Organum salėje vyko XXII respublikinis fortepijoninių ansamblių festivalis „ŠOKIŲ PASAULYJE“, kurį organizavo Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokykla. Kiekvienais metais festivalio dalyviai atlieka vienos pasirinktos Europos šalies muzikos kūrinius. Šių metų programoje skambėjo bulgarų, rumunų ir ukrainiečių kompozitorių muzika.

     Festivalyje sėkmingai pasirodė ir Pagirių meno mokyklos mokinės Adriana Minakovska (mokyt. Jekaterina Dementjeva) ir Diana Čerkasenko (mokyt. Eufemija Gustaitė).  Jaunieji atlikėjai džiaugėsi puikiu fortepijonu, jaukia atmosfera ir festivalio organizatorių įteiktomis dovanėlėmis.

Jekaterina Dementjeva

 

Lapkričio 18 d. Pagirių meno mokyklos salėje vyko edukacinis minėjimas – koncertas, skirtas kompozitorių Jurgio Gaižausko 100-osioms ir Algimanto Bražinsko 85-osioms gimimo metinėms paminėti.

 

Besibaigiant rudeniui Pagirių meno mokyklos jaunieji pianistai tradiciškai susirinko į kasmetinį etiudų konkursą, kuris šiemet vyko lapkričio 17 d. Renginyje dalyvavo mokiniai nuo 2-tros iki 8-os kl. Šiose jaunųjų virtuozų varžytuvėse skambėjo etiudai, skirti smulkiajai, akordų technikoms,  rankų koordinacijai lavinti ir kt.  Išgirdome net tris etiudus programiniu pavadinimu „Jūros audra“.

     Konkurso žiuri vienbalsiškai I-sias vietas skyrė Smiltei Stokaitei 3 kl. (mokytoja E.Gustaitė), Aleksejui Medvedevui 5 kl. (mokytojas K. Markevič) bei Arminui Meškauskui 5 kl. (mokytoja B. Navickienė).
 
     2-tros vietos laureatais tapo Daniil Veselov 3kl. (mokytoja J. Dementjeva) bei Viktorija Raščiauskaitė 8 kl. (mokytoja E.Gustaitė). 
 
     3 vieta atiteko Evai Makutonovič 2 kl. (mokytojas K. Markevič) bei Rūtai Matulevičiūtei 7 kl. (mokytoja B. Navickienė). 
 
     Konkursą  kaip visada įdomiai ir gyvybingai vedė mokytoja Diena Encienė.
 
     Sveikiname konkurso dalyvius ir juos ruošusius mokytojus, o ypač LAUREATUS! 
Jurgita Umaraitė
 
 
 

     Lapkričio 16 d. įvyko jau V-asis Vilniaus rajono Pagirių meno mokyklos jaunųjų atlikėjų pučiamaisiais muzikos instrumentais pjesės konkursas. Jame pasirodė net dvidešimt trys entuziastingi bei muzikalūs jaunieji atlikėjai, kurie buvo suskirstyti į penkias amžiaus grupes. Kompetetinga žiuri komisija, kurią sudarė mūsų mokyklos jaunieji mokytojai, išklausė ir išrinko didelį būrį laureatų bei diplomantų. Moksleiviai buvo apdovanoti laureatų diplomais ir mažomis dovanėlėmis. Konkursui mokinius paruošė vyr. mokytojai Jevgenij Vorona, Ričardas Katkevičius ir mokytojai metodininkai Valdas Stanaitis, Linas Klebauskas bei mokytoja Ernesta Vauraitė. Konkursui akompanavo koncertmeisterė metodininkė Jurgita Umaraitė ir koncertmeisterė metodininkė Diana Encienė, konkursą vedė mokytoja Ernesta Vauraitė ir mokytojas metodininkas Linas Klebauskas.

     Ernesta Vauraitė

 

     „Kvėpavimas, kūnas, „karališkumas““  

     Taip pavadintas seminaras š.m. lapkričio 15 d. įvyko Vilniaus r. Pagirių meno mokykloje. Gausiai susirinkę dainavimo mokytojai iš Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Ukmergės meno ir muzikos mokyklų stebėjo LMTA dainavimo ir kamerinės muzikos lektoriaus Steino Skjervoldo (Norvegija) vedamą praktinį seminarą. Renginio metu svečias dalinosi savo įžvalgomis bei patirtimi vystant vokalo techniką, ypatingą dėmesį skirdamas  neįveržto kūno, vadinamosios „karališkos“  laikysenos bei kvėpavimo sąsajoms.

     Jau  dešimtąjį kartą Pagirių meno mokykloje vykstantį seminarą dainavimo ir muzikos mokytojams organizavo dainavimo mokytoja metodininkė Judita Ušinskaitė, koncertmeisterė metodininkė Diana Encienė, vyresnysis koncertmeisteris Kšištof Markevič ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Elžbieta Kristina Karalkevič.

     Diana Encienė

 

     2022 m. spalio 26 dieną, 10 val. Pagirių meno mokyklos muzikos teorijos skyrius (vedėja Janina Pamarnackienė) suorganizavo metodinį praktinį seminarą ,,Solfedžio vadovėliai pradinėms klasėms, metodinės nuostatos ir praktiniai patarimai“. Seminaras buvo skirtas muzikos ir meno mokyklų solfedžio bei muzikos teorijos mokytojams. Seminaro lektorė M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytoja Indra Scerinienė. Renginio metu buvo pristatyti solfedžio vadovėliai I, II, III ir IV klasėms. Norintys galėjo susipažinti  ir užsakyti įsigijimui šių knygų. Visiems labai patiko pateikta medžiaga, tikimės neužilgo pakartotinio leidimo, nes vadovėliai jau išpirkti. Seminaras vyko labai šiltoj, draugiškoj atmosferoj. Lektorei buvo pateikta daug klausimų, į kuriuos su malonumu ji atsakinėjo.

     Janina Pamarnackienė

 

     Š. m. spalio 24-30 d. Pagirių meno mokyklos populiariosios muzikos dainavimo skyriaus specialybės mokiniai turėjo pažintį su dainų įrašymo  praktika: mokiniai išbandė profesionalią muzikiniams įrašams skirtą įrangą, susipažino su skirtingais mikrofonų tipais, taip pat įrašė savo, per rugsėjo-spalio mėnesius, išmoktas kompozicijas – nuo džiazo standartų iki lietuviškos pop ir rap muzikos. 

     Muzikinio atlikimo įrašymas ir analizė  – puiki priemonė, padedanti  suvokti savo  balso tembro skambėjimą ir jo tobulėjimą. 

 

      Spalio 29 d. populiariosios muzikos choro mokiniai turėjo nestandartinę pamoką – animacinio filmuko „Sing“ (lietuviškai – „Dainuok“ ) peržiūrą. Šio filmuko pagrindinė idėja – meilė dainavimui bei scenos baimės įveikimas. Vaikai turėjo užduotį: pasirinkti mylimiausią filmo veikėją ir jo atliekamą dainą. Mokiniai smagiai praleido laiką, pailsėjo ir su gera nuotaika iškeliavo atostogauti.

     Mokytoja Elžbieta Oleškevič-Ščiglo

 

Sveikiname XIV Lietuvos jaunųjų dainininkų festivalio-konkurso „Dainų namai“ nugalėtojus:

Gintarę Mameniškytę – I vietos laureatę (B1 kategorijoje);

Paulių Butkų – I vietos laureatą  (C1 kategorijoje);

Augustę Iljeitaitę – III vietos laureatę  (C1 kategorijoje);

Emą Bučelytę –  III vietos laureatę  (D1 kategorijoje);

Kristupą Butkų ir Paulių Butkų – I vietos laureatus  (D2 kategorijoje, duetas);

Matą Bacevičių ir Mėtą Bacevičiūtę – II vietos laureatus  (E2 kategorijoje, duetas);

Laurą Voišnis – III vietos laureatę (G1 kategorijoje);

mokytojas Juditą Ušinskaitę ir Nijolę Čičinskienę bei koncertmeisterius Dianą Encienę ir Kšištofą

Markevič.

Konkursas įvyko spalio 29 d. Vilniaus muzikos mokykloje „Lyra“.

 

  Š. m. spalio 21-22 dienomis vyko IV tarptautinis Vaclovo Furmanavičiaus akordeonistų konkursas-festivalis, kuriame sėkmingai dalyvavo ir mūsų meno mokyklos akordeono klasės mokiniai Edvin Stachovič (festivalio laureato diplomas) ir Aleksej Šelesnyj (konkurso III vieta).

      Linkime jiems tolimesnės sėkmės!

      Mokytoja Rita Auksoriūtė

 
 

     Dailės skyriaus mokinių meninių darbų paroda.

    Spalio 17-21 dienomis vyko Pagirių meno mokyklos dailės skyriaus mokinių meninių darbų paroda ,,Rudens motyvai“. Jaunųjų dailininkų nutapyti peizažai, natiurmortai  ir portretai  puošė Vilniaus r. Vaidotų mokyklos – darželio  „Margaspalvis aitvarėlis“ Keturiasdešimt Totorių skyrių. Piešiniai perteikė rudenėjančios gamtos nuotaiką  bei papuošė darželio aplinką . Jaunuosius dailininkus paruošė dailės vyresnysis mokytojas Pavel Botia.

     Džiaugiames jau tradicija tapusiu gražiu bendradarbiavimu.

 
  

     Spalio 19 d. Rudaminos daugiafunkciniame kultūros centre vyko gražus, jau tradicija tapęs renginys – „Geriausias Vilniaus rajono savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo mokyklų mokinys 2022“. Šiuose apdovanojimuose diplomai įteikti net 10-čiai mūsų mokyklos gabiausių mokinių ir jų mokytojiems.

     Plačiau: Apdovanojimai įteikti 2022 m. geriausiems Vilniaus rajono savivaldybes neformaliojo vaikų švietimo mokyklų mokiniams.

 
 
 
     Šių metų rugsėjo 5d. Pagirių meno mokyklos kieme vyko Naujųjų mokslo metų atidarymo šventė, į kurią susirinko itin gausus būrys mokinukų, tėvelių ir mokytojų. Džiugu, kad norinčių mokytis mūsų mokykloje vaikų skaičius nuolat auga! Visų  nuotaika buvo pakili ir šventiška!  Susirinkusiuosius dviem smagiom dainom  pasveikino jaunių choras „Bijūnėlis“, o pučiamųjų orkestras trankiais akordais visus palydėjo į žinių ir naujų patyrimų pasaulį. 
     Sėkmingų mokslo metų! 
Jurgita Umaraitė
 
 
     Šią saulėtą rugsėjo 4-osios popietę Pagirių meno mokyklos jaunių choras ,,Bijūnėlis”, vadovaujamas Arūno Pikšrio,  ne tik gražiai ir prasmingai išlydėjo vasarą, bet ir pasveikino žvėryniečių bendruomenę, švenčiančią garbingą 120 metų Žvėryno prijungimo prie Vilniaus jubiliejų. 
     Šiame įvairiaspalviame renginyje choras ,,Bijūnėlis” padainavo tris dainas ir sulaukė gausių aplodismentų. Smagu pažymėt, kad plojusių tarpe buvo ne tik kitų kolektyvų dalyviai, Žvėryno bendruomenės nariai, bet ir garbūs svečiai: prof.Vytautas Landsbergis,  seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir kt.
     Dėkojame choristams, kurie teturėję vos vieną repeticiją, taip gražiai pasirodė  šventėje ir puikiai atstovavo Pagirių meno mokyklai. 
     Dainingų mokslo metų! 
   Koncertmeisterė Jurgita Umaraitė