Lietuvių kompozitorių fortepijoninės literatūros sklaida ir populiarinimas

Kovo 16 d. Pagirių meno mokykloje įvyko Vilniaus r. muzikos ir meno mokyklų fortepijono metodinių grupių tęstinis forumas-praktikumas. Šio gražaus renginio tema – ,,LIETUVIŲ KOMPOZITORIŲ FORTEPIJONINĖS LITERATŪROS SKLAIDA IR POPULIARINIMAS“.

Jau trečią kartą Pagirių, Rudaminos bei Nemenčinės muzikos ir meno mokyklų fortepijono skyriaus mokytojai susirinko pasidalinti savo žiniomis, patirtimi, įveiktais iššūkiais ir pasiektais puikiais rezultatais. Drauge su pedagogėmis atvyko ir jų talentingieji jaunieji pianistai, ne tik virtuoziškai, bet ir su didžiule meile paskambinę lietuvių kompozitorių kūrinius. Kaip gražiai pasakė forumą pradėjusi Nemenčinės muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Jūratė Danielienė: „nors tema nėra reta, tačiau itin aktuali šiandien; nes dabar, kai aplink tiek daug nestabilumo, nežinomybės, žinoti  kas mes, iš kur mes, kokios mūsų šaknys yra labai svarbu!“.

Forume buvo prisiminti tokie grandai kaip B. Dvarionas, J. Andrejevas, S. Vainiūnas. V. Jakubėnas, taip pat ir šių dienų populiarūs ir labai produktyvūs kūrėjai – V. Neugasimovas, Z. Bružaitė. ir kt. Malonu buvo susipažinti su mūsų mokykloje dirbusios (šiuo metu M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytoja) mokytojos Indros Scerinienės išleistu vadovėliu „Pirmieji pianisto žingsniai“.

Šio prasmingo renginio tikslas – skatinti mokytojus iš naujo atrasti  lietuvių kompozitorių opusus, ieškoti naujų jaunųjų kūrėjų kūrinių  ir jais sudominti mokinius, nes lietuvių kompozitorių muzikos propagavimas skatina ne tik vaikų muzikinį skonį, bet ir tautiškumo ugdymą, gebėjimą neprarasti savo identiteto globaliame pasaulyje.

– Jurgita Umaraitė

Ankstesnis III-sis Lietuvos jaunųjų dainininkų konkursas „Lietuva, skambėki dainose!”